Історик розповів, що спільного між Путіним і Гітлером

Порівнювати президента Росії Володимира Путіна і лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера цілком доречно з історичної точки зору. В агресії проти України Кремль використовує ті ж методи гібридної війни, які свого часу застосовувалися в нацистській Німеччині. Про це в коментарі Обозревателю розповів старший науковий співробітник Інституту історії НАН України, екс-начальник архіву СБУ Сергій Кокін.

“Тут паралелі цілком доречні. Путіна можна порівнювати з Гітлером, тому що те, що відбувалося, починаючи з Криму, зроблено начебто під копірку того, що робив Гітлер, починаючи з окупації Судетської області Чехословаччини. Там теж була розіграна карта утисків судетських німців, порушення їхніх прав і так далі. Потім було вторгнення і певний параліч країн-союзників Чехословаччини”, – розповів історик.

Кокін додав: під час Другої світової війни також використовувалися елементи гібридної війни – “проникнення замаскованих агентів”. “Зелені чоловічки” були і тоді – нацистські підготовлені сили були і в Чехословаччині, і в Австрії”, – зауважив він.

Відповідаючи на питання, чи означають ці паралелі з Другою світовою війною, що і сьогодні, як тоді, країна-агресор має намір порушувати будь-які домовленості, історик сказав: “Дивлячись які домовленості і з ким. Частина домовленостей виконується обов’язково, тому що вона влаштовує обидві сторони. Якісь домовленості з агресором у принципі неможливі, тому що агресор зрозуміє тільки силу”.

У цьому контексті він додав: “Це було актуально і тоді, і зараз. Як кажуть, хуліган – хуліган до того часу, поки не отримав гідну відсіч. Після цього він, як правило, стає тихим і спокійним”.

Як відомо, 75 років тому, 22 червня 1941 року, нацистська Німеччина напала на Радянський Союз.

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району