Тернопільщина робить ставку на агро-інновації – ДНІПРО СЬОГОДНІ

Тернопільщина робить ставку на агро-інновації

В Тернопільській області набирає обертів інвестиційна діяльність в аграрній сфері. За останні півтора роки більш жваво почали вводитися в дію нові об’єкти, а це забезпечує створення додаткових робочих місць. Лише за минулий рік сільгосппідприємства краю освоїли майже мільярд гривень капітальних інвестицій, що на 44% більше ніж у 2014 році.

Прикметним є те, що показники галузі рослинництва дають позитивну динаміку, зросло виробництво соняшнику – на 78,1%, плодів та фруктів – на 7,6%, сої на 2,3 %. Водночас ріст показників врожайності, це не лише питання родючої землі, але в першу чергу вдалого агро-менеджменту.

Висока врожайність на Тернопільщині дозволяє широко реалізовувати продукцію. За даними департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА, у 2015 році було проведено 1.902 ярмарків та виїзних торгівель.

Стратегія розвитку АПК в Тернопільській області передбачає концентрацію інвестиційних ресурсів на пріоритетних напрямках, при цьому ставку роблять на ті культури та продукцію, які є затребуваними та конкурентоспроможними на ринку. Так, значно розширюються площі садів, активно впроваджуються високопродуктивні сорти та гібриди.

Про успіх Тернопільщини в агросекторі може свідчити вже те, що область не тільки вирощує продукцію, але й активно її перероблює – у 2015 році понад 80 млн грн. інвестовано саме в переробку. Введено в дію першу чергу переробного комплексу та фруктосховища ФГ «Гадз» в Бучацькому районі, відкрито філію ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна» з виготовлення змішаних мінеральних добрив в Кременецькому районі, введено в експлуатацію соєвий завод ТОВ «Рентком Тернопіль» потужністю 20 тис. тонн у Заліщицькому районі.

Використання Тернопільщиною у сільському господарстві інноваційних технологій дозволяє суттєво нарощувати обсяги консервного виробництва, зокрема фруктово-овочевих соків. За І-й квартал нинішнього року цей показник збільшився у 4,6 разів. У нинішньому році заплановано продовжити роботу в цьому напрямку. Очікується, що буде введено в дію фруктосховище ТОВ «Україна» (Підволочиський р-н) та ПП «Аркадія» (Гусятинський р-н), також продовжиться будівництво заводу з переробки сої, ПАП «Агропродсервіс» (Тернопільський р-н).

Прикладом вдалих інвестицій в агросектор на Тернопільщині є ПАП «Аркадія». Компанія «Ерідон», яка займається засобами захисту рослин, на даному підприємстві має свої демонстраційні поля. За словами Миколи Пилипіва, голови ради об’єднання сільськогосподарських підприємств Тернопільщини, це – постійно діюча лабораторія, в якій проходять випробування найновіші досягнення агротехнічної науки. На 4 тисячах га землі вдалося добитися хороших урожаїв пшениці, ячменю, ріпаку, кукурудзи і сої.

Нещодавно на базі «Аркадії» в рамках Дня поля відбувся семінар – мова йшла про збільшення продуктивності поля та зниження затрат на виробництво. На початку червня Всеукраїнський День поля та саду провело ТзОВ «Бучачагрохлібпром», куди з’їхалося майже 700 гостей з України та з-закордону. Підприємство має понад 500 га саду, організовано розсадник по вирощуванню саджанців яблуні, виробляти які планують до 1 мільйона саджанців щороку. Днями в області відбувся Форум аграрних інновацій «Нове зернятко» на базі ПАП «Агропродсервіс».

Тернопільські аграрії переконані, що передові технології можуть стимулювати економіку, але важливим є не впровадження їх «наосліп», а ґрунтовне вивчення та аналіз. Тож заходи з обміну досвідом в Тернопільській області досить розповсюджені й заслуговують на поширення в інших регіонах.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Ссылки

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Блогеры становляться опаснее ИГИла и Гитлера

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Выбран самый красивый мужчина в мире

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

85-летняя модель: “Больше еды я люблю только секс!”

Назван самый сексуальный холостяк земли

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью

Эта девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Супермаркет убрал с полок всю иностранную еду, чтобы высказать свое мнение относительно расизма

Правила здорового похудение без диет

Leave a comment

Your email address will not be published.


*