У виборчому окрузі 151 розповсюджують листівки направлені на очорнення одразу семи кандидатів

24 червня спостерігачами ОПОРИ в 151 ВО були виявлені інформаційні бюлетені громадської організації «Громадський Майдан Полтавщини», які направлені на очорнення деяких кандидатів в народні депутати – Сергія Мамояна («Партія простих людей»), Олексія Рябоконя (самовисуванець), Миколи Бондаря (самовисуванець), Людмили Овчаренко («Відродження»), Інни Авраменко («УКРОП»), Олександра Березянського («Опозиційний блок») та Руслана Ляшка («Радикальна партія»). Розповсюджуються листівки в Пирятині та Лубенському районі.

Про це повідомляє сайт Електорат.

Листівка складається з чотирьох аркушів на яких розповідається, що зазначені кандидати, які балотуються до Верховної Ради в ВО 151, представляють олігархічні клани. Представники «Громадського Майдану Полтавщини» закликають виборців «дати бій олігархату».

24 06 V VO 151 rozpovsudzhujut lystivky napravlenni na ochornennya odrazu semy kandydativphoto1

24 06 V VO 151 rozpovsudzhujut lystivky napravlenni na ochornennya odrazu semy kandydativphoto2

24 06 V VO 151 rozpovsudzhujut lystivky napravlenni na ochornennya odrazu semy kandydativphoto3

24 06 V VO 151 rozpovsudzhujut lystivky napravlenni na ochornennya odrazu semy kandydativphoto4

Відтак, в матеріалі інформаційного бюлетеню кандидатів Сергія Мамояна та Олексія Рябоконя включають до складу «олігархічного клану Петра Порошенка»:

«Партія «Простих людей» створена Сергієм Капліним – депутатом партії Петра Порошенка, який сьогодні входить до коаліції Яценюка та Порошенка. Це за нашими переконаннями створена партія «олігархічним кланом Петра Порошенка», для того, щоб мати більшість у всіх радах.

Самовисуванець міський голова м. Пирятина Олексій Рябоконь. На нього працюють штаби БПП, газета «Події та коментарі», газета «Пирятинська правда», депутат облради від БПП Стасовський. І з метою одурманити людей влаштували збори, що начеб то він не від влади Порошенка, а від громади! Якщо кандидат починає вже свою виборчу кампанію з обману прикриваючись «самовисуванням», а насправді є одним з представників олігархів, то не чекайте сумління від цієї особи потім».

Миколу Бондаря, Людмилу Овчаренко та Інну Авраменко називають представниками «клану Коломойського»: «Всі ці люди поповнять в разі обрання ряди «Порошенкової коаліції» для подальшої узурпації влади».

Ще двох кандидатів – Олександра Березянського та Руслана Ляшка, включають до «клану Ахметова-Фірташа»: «Від «Опозиційного блоку» (клан Ахметова- Фірташа) Березнянський Олександр. Руслан Ляшко бувший регіонал. В 2012 році допомагав Партії регіонів на виборах, офіційно був спостерігачем на виборчих дільницях від Партії Регіонів».

Також в бюлетені є інформація відносно судової справи між активістами громадської організації та головою Пирятинської РДА Олегом Кучою. «Він прагне залякати судовими позовами тих, хто не витримує брехливих агітацій під час виборів і хто вважає, що люди, які віддали життя за зміни в країні варті того щоб воно так і відбулося».

В кінці бюлетеня йдеться про «корупцію в Пирятинській поліції».

Слід зазначити, що листівка містить вихідні дані, згідно з якими друк здійснено в видавництві «Миргород» загальним тиражем в 30 тисяч примірників.

ОПОРА звернулась до представників «Громадського Майдану Полтавщини» за коментарем. Коментувала ситуацію Любов Яременко – відповідальна за інформаційний бюлетень. Вона повідомили, що за свої власні кошти, у розмірі 5000 гривень, надрукувала інформаційний бюлетень. Наразі активісти розповсюджують його у Пирятині та Лубенському районі. На питання, чому серед кандидатів у народні депутати в 151 виборчому окрузі немає інших, Яременко відповіла, що вони з’являться у наступному номері. Наразі у бюлетені були зазначені усі, хто на думку представників «Громадського Майдану» належать до олігархічних груп.

Про зауваження, що інформація в бюлетені містить наклепницький характер, який суперечить законодавству України і кандидати можуть у такому випадку подати до поліції, Любов Яременко відповіла, що на місцевих виборах вони займались тим самим і в результаті виграли суд.

Представникам ОПОРИ вдалося поспілкуватися з деякими кандидатами, які були згадані в бюлетені.

У штабі Сергія Мамояна повідомили, що у поліцію вони звертатись не будуть: «У наступному номері інформаційного бюлетеня «Партії простих людей» вийде нова публікація, котра розповість про ситуацію, що склалась с народним депутатом Сергієм Капліним та його виходом з фракції провладної партії шляхом судового позову. Стосовно матеріалу, що вийшов, так ми не хочемо зайвий раз приділяти увагу «чорному» піару. Єдине, ми розуміємо, що це систематична робота цілого штабу, а таких у нашому окрузі не багато», – кажуть представники Мамояна.

Також не збирається судитися й Людмила Овчаренко: «Я не буду втягуватись у цю «тяганину». Як правило, люди, котрі очорнюють репутацію інших у житті нічого не добиваються. Стосовно 2012 року, так мені за той період виборчого процесу не соромно. Ми допомагали людям, робили конкретні дії, а не просто обіцяли. Краще хай люди не читають такі газети сумнівні, а характеризують кандидатів по справам, а не тому, що написано».

А от в штабі Олексія Рябоконя та Олександра Березянського не збираються залишати дану листівку без уваги.

У штабі Олексія Рябоконя ОПОРІ повідомили, що юрист вже займається цим питанням. Проте примірника вони не мають, лише вивчають інформацію по відсканованому прикладу газети, котрий їм надіслали. Подальші дії штабу будуть залежати від коментаря юриста після вивчення.

Так само не збирається лишати без уваги листівку й Олександр Березянський: «На мене немає інформації стільки, скільки на моїх опонентів, тому що моя репутація не заплямована. Проте все рівно буду звертатись до поліції за той наклеп, що розповсюджує інформаційний бюлетень», – каже Березянський.

Наразі представники ОПОРИ намагаються взяти коментарі й інших загаданих у бюлетені кандидатів.

Нагадаємо, згідно з аналізом агітаційної діяльності в ВО 151 наразі активність помічена у 11 кандидатів, серед яких – Березянський («Опозиційний блок»), Богдан (ВО «Батьківщина»), Близнюк («Свобода»), Мамоян («Партія простих людей»), Ляшко («Радикальна партія») та самовисуванці Бондар, Рябоконь, Мигаль, Манько, Пархоменко та Ольшанський.

ОПОРА попереджає, що відповідно до частини 10 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів»: «Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію – суб’єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку».

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району