В ОВО №114 розклеїли листівки кандидата на будівлі автовокзалу та інші агітки без вихідних даних

27 червня спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА було зафіксовано порушення виборчого законодавства в смт Біловодськ (фактичний центр – ОВО №114),  пише сайт ЕЛЕКТОРАТ.

На будівлі автостанції в смт Біловодськ було розміщено листівки з агітацією за кандидата Андрія Лесика. На листівках є ознаки передвиборчої агітації, а саме: передвиборчий лозунг Андрія Лесика «За здоровий глузд! За дружбу з російським народом!» та фотографія кандидата. Крім того, на даній листівці є запрошення мешканців смт Біловодськ на святковий концерт, присвячений Дню Конституції та дата, час і місце проведення концерту.

Старший касир Біловодської автостанції Олена Колодько спостерігачам ОПОРИ прокоментувала ситуацію з розміщенням реклами на будівлі: «Ми не знаємо, хто клеїть листівки на автостанції. Ми їх зриваємо. До правоохоронних органів із заявою не звертались».

Також в смт Біловодськ по вулиці Центральній та в смт Новопсков по вулиці Українській спостерігачі ОПОРИ зафіксували листівки за кандидата Андрія Лесика без вихідних даних. Композиція листівки включає в себе три кольори: синій, червоний і білий. Так, на білому фоні розміщено карту України, на фоні якої позує кандидат Андрій Лесик, на червоному фоні розміщено передвиборчий лозунг «За здоровий глузд! За дружбу з російським народом!» та на синьому фоні 2 надписи «Опозиційний кандидат» і «Андрій Лесик».

lesyk Bilovodsk2

 

Довірена особа кандидата Андрія Лесика Ольга Чернявська надала пояснення спостерігачам Громадянської мережі ОПОРА з приводу розміщення цих листівок на автостанції та листівок без вихідних смт Біловодськ і Новопсков: «Ми працюємо в рамках законодавства, ми його не порушуємо. Ми не розміщували ані на будівлі автостанції, ані листівок без вихідних даних. У нас всі листівки мають вихідні дані. І ми, тим паче, проводили інструктаж з нашими агітаторами щодо їх роботи, пояснили їм, де вони можуть клеїти листівки, а де не можна їх клеїти. А тому ми їх розклеїли лише у відведених для цього місцях. Можливо, це хтось інший ці листівки розклеїв, адже на окрузі велика конкуренція».

Крім того, Громадянська мережа ОПОРА звернулась із заявою до Біловодського РВ ГУНП в Луганській області про розміщення агітаційних листівок в заборонених місцях і листівок без вихідних даних.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що згідно з частиною 9 статті 74  Закону України «Про вибори народних депутатів України»  заборонено розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється та згідно з частиною 7 статті 69 цього ж Закону друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району