В Порошенка вигадали, як перенести вибори на Донбасі

В Києві гальмуватимуть реформу децентралізації для того, щоб виграти час для відтермінування проведення виборів на окупованих територіях Донбасу на більш пізніший термін. За діючими нормами децентралізації, Донецька та Луганська області могли б отримати відразу особливу форму місцевого самоврядування, що може підсилити позиції ОРДЛО у разі, якщо Київ вирішить дозволити проведння виборів на цих територіях. В той же час, багато експертів вважає, що відміна децентралізації може зірвати Мінські домовленості і Київ йде на такий крок цілком свідомо, повідомляє сайт Електорат.

За словами політолога Дмитра Разумкова, наміри Києва щодо відтермінування децентралізації “не зрозуміють” в ЄС і, швидше за все, відміною цієї реформи повністю нівелюється Мінський процес.

“Якщо ми прибираємо ці положення, то Мінськ фактично перестає існувати, тому що один з ключових аспектів у Мінському документі – це те, що має статися конституційна реформа з урахуванням інтересів ДНР та ЛНР. Ми даємо козир противнику, кажучи, що ми тут поміняємо, і все, що стосується Мінська, виведемо за дужки”, – сказав Разумков.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Петро Порошенко прагнутиме якнайдовше зберегти статус-кво цих територій і уникатиме загального суспільного невдоволення українців щодо теми виборів на Донбасі. За словами політолога Кирила Молчанова, президент зробить все для того, щоб відтермінувати вибори на кінець свого терміну перебування на цій посаді, бо для нього “найбільш зручно, щоб це було вже після закінчення його президентського терміну, а не в цьому році”.

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району